Shwedagon Paya w obrazach

yangon pagoda

Pamiętam, jak w Złotej Świątyni Sikhów w Amritsarze w Indiach przesiadywaliśmy na marmurowej posadzce od świtu do zmierzchu, wsłuchując się w mantry śpiewane przez wiernych. Dookoła nas tysiące ludzi modliły się, zażywały oczyszczających kąpieli i odpoczywały w podcieniach budynków. Ich wiara, gorliwość i poświęcenie nas zahipnotyzowały i przykuły do tego miejsca na długie godziny.

Niezależnie od tego jaką religię się wyznaje, samo patrzenie na siłę wiary innych ludzi uwalnia energię i przyciąga. Tak samo było kiedy wybraliśmy się do Shwedagon Paya –  najświętszej pagody birmańskich buddystów. Poszliśmy na chwilę, „odhaczyć” kolejną atrakcję na turystycznym szlaku, a zostaliśmy całe popołudnie, aż do ciemnej nocy. Spacerowaliśmy boso dookoła świątyni obserwując wiernych zapalających kadzidła i obmywających posążki Buddy, a o zachodzie słońca podziwialiśmy złotą sylwetkę pagody zmieniającą kolory na tle coraz bardziej granatowego nieba.

Spektakl, którego nie można przegapić na ujęciach poniżej, a więcej o samej pagodzie u Ani – „Shwedagon Paya”

yangon pagoda-1yangon pagoda-4yangon pagoda-5yangon pagoda-7yangon pagoda-3yangon pagoda-2yangon pagoda-6yangon pagoda-8yangon pagoda-9yangon pagoda-10 yangon pagoda-11yangon pagoda-13yangon pagoda-14yangon pagoda-15


Więcej zdjęć z Yangonu w galerii:

Yangon 16-17.01.2013

3 Responses to “Shwedagon Paya w obrazach”

 1. Pierwszy raz jestem na twoim blogu i muszę powiedzieć, że dobrze skrojony blog, content zdjęciowy, mało wtyczek, ładne duże zdjęcia z podroży. Bravo.

 2. Tomek z Gdyni pisze:

  Pięknie.
  Cały blog jest świetny, a zdjęcia pierwsza klasa. Pomału odkrywam, a na wpisy o Birmie czekam z niecierpliwością.
  Pozdrawiam :)
  Tomek

 3. Tomek pisze:

  Jak zawsze przepiękne zdjęcia. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz