Festiwal Naadam

naadam

Wyznaczyliśmy datę naszego wyjazdu z myślą o tym, by 11 lipca znaleźć się w stolicy Mongolii, Ułan Bator, na największym święcie tego kraju – Festiwalu Naadam. Nie byliśmy jedyni, bo w Moskwie, Transsibie i nad Bajkałem, spotkaliśmy wiele osób, które miały ten sam cel – zdążyć na Naadam.

Czy było warto?

Na pewno nie jest to głębokie, kulturowe przeżycie, raczej wielki festyn, na który zjeżdżają się mieszkańcy kraju. Jest to masowa impreza, zorganizowana z przepychem, w nowoczesnym stylu. I choć to tutaj występują największe gwiazdy mongolskiego sportu: najsilniejsi zapaśnicy, najbardziej precyzyjni łucznicy i najwytrwalsi dżokeje, to pewnie skromny Naadam, w niewielkim miasteczku, gdzieś daleko w stepie byłby dużo bardziej ciekawy, a przede wszystkim autentyczny.

Naadam w Ułan Bator był niestety jedynym jaki udało nam się zobaczyć. Zapraszamy do obejrzenia go z naszej perspektywy.

Zapasy:

Festiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - zapasyFestiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - zapasyFestiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - zapasyFestiwal Naadam w Ułan Bator, MongoliaFestiwal Naadam w Ułan Bator, MongoliaFestiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia Festiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia Festiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia Festiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - łucznictwoŁucznictwo:Festiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - łucznictwoFestiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - łucznictwoFestiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - łucznictwoFestiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - łucznictwoFestiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - łucznictwo
Wyścigi konne:
Festiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - wyścigi konne
Festiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - wyścigi konneFestiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - wyścigi konneFestiwal Naadam w Ułan Bator, Mongolia - wyścigi konneWiecej zdjęć z Naadamu w galerii:

Naadam 11-12.07.2012

3 Responses to “Festiwal Naadam”

  1. izabelu pisze:

    Przedostatnia fotka mistrzowska jak dla mnie :))

  2. Photographer pisze:

    no fotki super – festival tez nieziemski – najlepsi ci kolesie w gatkach :)

Dodaj komentarz